sobota, 19 kwietnia 2014

Regulacja brwi

Kształt brwi nadaje wyrazu naszej twarzy. Są ramą dla naszej twarzy i oczu, powinny być odpowiednio podkreślone.
Zły kształt brwi może niekorzystnie zmienić nasz wygląd np. zbyt uniesione brwi sprawią że wiecznie będziemy wyglądały na zdziwione.
Ich kształt powinnyśmy dopasowywać do kształtu naszej twarzy.
Jak regulować :

Włoski powinnyśmy wyrywać w kierunku ich wzrostu, naciągając lekko skórę. Przed ich regulacją możemy przyłożyć do brwi kostkę lodu co zmniejszy naczynia krwionośne i złagodzi ból. Aby je dobrze wyregulować możemy sobie pomóc kredką


A - Kredką musimy ustawić pionowo przy skrzydełku nosa , po początek łuku
B - Najwyższe wygięcie naszego łuku powinno znajdować się jednej trzeciej długości oka ( musimy mierzyć       od zewnętrznego kącika ). Potem musimy przesunąć ołówek równolegle do naszej źrenicy ( tak by ją           zakrywał ) . To nasz środek brwi.
C - Koniec naszego łuku brwiowego znajduje się na linii od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka
D - Odległość między początkiem a końcem brwi powinna przebiegać na jednej linii


Przed regulacją powinnyśmy rozczesać włoski. Najlepiej regulować brwi wieczorem, ponieważ do rana cała nasza opuchlizna zejdzie. Obie brwi powinny być jednakowe, powinny wyglądać jak swoje lustrzane odbicie.Sposoby regulowania : 


Pęseta - Powinnyśmy zwrócić uwagę aby miała szerokie końcówki ( wtedy bez problemu uchwycimy wszystkie włoski ). Jest to najpopularniejszy i najprostszy sposób.

Wosk - istnieją specjalne plasterki z woskiem do depilacji twarzy. Woskowanie jest metodą bolesną ale bardziej precyzyjną niż pęsetka ( usunięciu ulegają włoski praktycznie niewidoczne których nie złapałybyśmy pęsetą )

Nitkowanie - jest to wyrywanie włosków za pomocą nici związanej w pętle i skrzyżowanej w połowie. Dzięki tej metodzie możemy usunąć nawet najmniejsze włoski , które było by nam trudno złapać pęsetą. Jest to dobry zabieg dla posiadaczek cery naczynkowej - podrażnienie znika szybciej niż po wosku. 


9 komentarzy:

 1. Bardzo często spotykam na ulicy dziewczyny, które brwi mają jak odrysowane od szklanki, czy moje ulubione tzw. plemniczki.. niestety dziewczyny, które mają szerszy nosek ta metoda nie wyjdzie korzystnie, bo włoski będzie miała za daleko rozsunięte.
  Sama cały czas walczę by mieć idealny kształt brwi, metodą prób i błędów dochodzę do perfekcji ;D

  Ps. Wesołych świąt ;**

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja np. nie mogę pojąć dlaczego niektóre dziewczyny zamiast brwi mają 2mm kreseczki ;p przecież to zawsze będzie paskudnie wyglądać.. :) Wesołych Swiąt ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy post :) A tak po za tym Wesołych Świąt Wielkanocnych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny post,ja lubię szersze brwi,kreseczkom mówię NIE :))
  Pozdrawiam

  biszkopcik86.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. sama bym sie tego nigdy nie podjeła, ale mam swoją srawdzoną kosmetyczkę która robi to od 7 lat :) ciekawy post :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe tricki. Fajny post. Ja w sumie mam brwi ładnie zrobione permanentnie przez panią Aleksandrę Górecką, ale post na pewno się przyda wielu panią ;)

  OdpowiedzUsuń